Dane teleadresowe Urzędu Miasta

09.02.2012

14:04

Anna

URZĄD MIASTA
07-300 Ostrów Mazowiecka
ul. 3 Maja 66

Centrala 29 679 54 50
Tel. sekretariat 29 679 54 55 lub 56
Fax. 29 679 54 22

e-mail: poczta@ostrowmaz.pl

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Kryta pływalnia i hala sportowa

Budowę Centrum rozpoczęliśmy latem 2006 roku od budynku krytej pływalni i hali sportowej, będącego najbardziej okazałym i jednocześnie najbardziej pożądanym obiektem w miejskiej infrastrukturze sportowo-rekreacyjnej Ostrowi Mazowieckiej.

Powierzchnia użytkowa budynku wynosi 6131m2, a jego kubatura – 46 343m3. Mimo wielokrotnie podejmowanych w ubiegłych dziesięcioleciach działań, budowa miejskiego basenu wciąż pozostawała jedynie w sferze marzeń, a mieszkańcy byli skazani do korzystania z pływalni w miastach ościennych. Nowy obiekt jest więc spełnieniem marzeń wielu pokoleń ostrowian o własnej pływalni z prawdziwego zdarzenia. Ten nowoczesny i architektonicznie atrakcyjny gmach będzie w rzeczywistości prawdziwym kombinatem sportowo - rekreacyjnym zapewniającym kompleksową obsługę jego przyszłych użytkowników niemal pod każdym względem. W jego skład będą wchodziły między innymi: basen o wymiarach 12,5x25m, brodzik dla dzieci, zjeżdżalnia i jakuzzi, a także hala sportowa z boiskiem o wymiarach 25x45m, widownie, szatnie, natryski (także dla niepełnosprawnych), magazyny sprzętu sportowego, siłownie, sale do sportów walki, aerobiku, fitnessu i odnowy z solariami, masażami itp. W budynku znajdzie się także kawiarnia z tarasem widokowym.

Budynek hali i pływalni jest połączony dwukondygnacyjnym łącznikiem ze znajdującym się tuż obok gmachem szkoły podstawowej i gimnazjum publicznego. Budowa pływalni i hali sportowej wpisuje się znakomicie w Wieloletni Program Rozwoju Bazy Sportowej na Mazowszu zakładający miedzy innymi, że w okresie najbliższych 10 lat przy każdej szkole podstawowej znajdzie się sala gimnastyczna nie mniejsza niż 12x24m oraz boiska do gier zespołowych; każde gimnazjum i szkoła średnia będą korzystały z pełnowymiarowej (19x36m) hali sportowej; w każdej gminie znajdzie się stadion lub wielofunkcyjne boisko, a w każdym powiecie – kryty basen.

 

Stan inwestycji latem 2008 r.