Dane teleadresowe Urzędu Miasta

09.02.2012

14:04

Anna

URZĄD MIASTA
07-300 Ostrów Mazowiecka
ul. 3 Maja 66

Centrala 29 679 54 50
Tel. sekretariat 29 679 54 55 lub 56
Fax. 29 679 54 22

e-mail: poczta@ostrowmaz.pl

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Kultura


Jednym z ważniejszych organizatorów i animatorów życia kulturalnego w mieście jest Miejski Dom Kultury, przy którym działają m.in. Dziecięce i młodzieżowe koła plastyczne, zespoły taneczne TONIKA, Pieśni i Tańca BezWianka, instrumentalne i wokalne "Blues Company 07-300", zespół muzyki klasycznej oraz Studia Piosenki i Banda Retro, a także kluby: Klub Kolorowej Nitki, Seniora i Puszystych. Działa również Uniwersytet Trzeciego Wieku. Miejski Dom Kultury jest organizatorem wielu imprez kulturalnych m.in. Poniedziałkowe Spotkania ze Sztuką, Ostrowskie Lato Kulturalne, Ogólnopolski Festiwal Tańca Wirujący Krąg, Standardy nie tylko jazzowe, Prezentacje Gitarowe, Spotkania ze Św. Mikołajem.

 


 

Aktualny i atrakcyjny repertuar filmowy oferuje znajdujące się w ogólnopolskiej sieci kin studyjnych Kino "OSTROVIA", obecnie wyświetlające filmy na nośnikach cyfrowych.

 

Od 1928 roku działa Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej, licząca ponad 90 tys. woluminów, organizująca wystawy, spotkania z ludźmi kultury oraz koncerty muzyki klasycznej na Letniej Scenie. Biblioteka gromadzi dokumenty z życia miasta i jego mieszkańców.

 

 
Ofertę kulturalną w mieście wzbogaca teatr amatorski Scena „Kotłownia”, oferujący swoim widzom liczne premiery, koncerty i przedstawienia z udziałem znanych polskich aktorów.

 

Miejskie uroczystości ubarwia i uatrakcyjnia Młodzieżowa Orkiestra Dęta biorąca swój początek z powstałej w 1904 roku, orkiestry strażackiej. W jej repertuarze znajdują się utwory muzyki poważnej, marszowej, rozrywkowej i biesiadnej, oraz pokazy musztry paradnej.

 

 

Działalnością kulturalną w mieście zajmują się:

 

 
Miejski Dom Kultury
 
Scena "Kotłownia"
 
Młodzieżowa Orkiestra Dęta