Dane teleadresowe Urzędu Miasta

09.02.2012

14:04

Anna

URZĄD MIASTA
07-300 Ostrów Mazowiecka
ul. 3 Maja 66

Centrala 29 679 54 50
Tel. sekretariat 29 679 54 55 lub 56
Fax. 29 679 54 22

e-mail: poczta@ostrowmaz.pl

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Obiekty do realizacji

 

Oprócz obiektów Centrum, które zostały już wybudowane lub znajdują się w trakcie realizacji, przewidziane są inwestycje, których powstanie uzależnione jest w znacznym stopniu od pozyskania środków zewnętrznych. Są to:
 

DOM KULTURY I BIBLIOTEKA
Po przeciwnej stronie stawu zaprojektowano okazały budynek łączący w swych murach funkcje domu kultury, sali kinowo-widowiskowej dla 400 osób oraz biblioteki. Oprócz widowni znajdą się tutaj także cztery sale dydaktyczne, garderoby, pracownie, magazyny i sale ekspozycyjne. W pomieszczeniach znajdujących się na piętrze zaprojektowana została biblioteka. W jej północnym skrzydle znajdzie się magazyn książek oraz czytelnia główna. W skrzydle południowym przewidziano między innymi: salę multimedialną z podręcznym magazynem, pracownię komputerową oraz czytelnię dla dzieci połączoną z salą zabaw, a w głównym hallu biblioteki – czytelnię czasopism wraz z podręcznym magazynem.

AMFITEATR
Jest to kolejny obiekt, jakiego dotychczas w mieście nie było, a bez którego trudno sobie wyobrazić organizację koncertów i występów plenerowych podczas miejskich świąt i festynów (jak chociażby coroczne Dni Ostrowi). Swoją architekturą przypomina klasyczne starogreckie amfiteatry z okrągłą sceną i widownią na planie okręgów. Pierwsze rzędy widowni mogącej pomieścić blisko 450 widzów są zagłębione w terenie, zaś jej wyższe kondygnacje tworzą sklepienie dla zaprojektowanych pod nią lokali handlowo-usługowych.
 

PAWILON GASTRONOMICZNY
Między amfiteatrem i kompleksem biblioteczno-kulturalnym, usytuowano kolejny atrakcyjny obiekt Centrum – pawilon gastronomiczny z okazałym tarasem widokowym wysuniętym na wodną taflę. Przez dużą, przeszkloną ścianę sali jadalnej, otwierał się będzie rozległy widok na staw i otaczający go park. Szczególnego uroku w godzinach wieczornych dodawało będzie oświetlenie budynku i jego okolic.


Kolejnymi obiektami jakie zaplanowano na terenie Centrum będą: trzykondygnacyjny budynek hotelowy umożliwiający organizowanie imprez i zawodów ponadregionalnych oraz międzynarodowych, korty tenisowe, a także przyszkolne boisko. Ponadto przebudowany zostanie układ komunikacyjny, powstaną nowe ulice i drogi dojazdowe, zapewniające bezkolizyjny dostęp do wszystkich obiektów Centrum oraz związanego z nimi kompleksu parkingów.