Dane teleadresowe Urzędu Miasta

09.02.2012

14:04

Anna

URZĄD MIASTA
07-300 Ostrów Mazowiecka
ul. 3 Maja 66

Centrala 29 679 54 50
Tel. sekretariat 29 679 54 55 lub 56
Fax. 29 679 54 22

e-mail: poczta@ostrowmaz.pl

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Raport z budowy pływalni

15.07.2009


 

Widok od strony jakuzi

 Jak twierdzi zastępca burmistrza Jerzy Pawluczuk (i o czym mogliśmy się przekonać podczas wizyty w Centrum „Za Stawem”), budowa samego obiektu została już zakończona. Obecnie trwa jego odbiór połączony z rozruchem. Pewien problem stanowiło wprawdzie zasilanie w energię elektryczną, ale z nieco humorystycznego powodu. Wykonano przyłącze i wszystkie instalacje niezbędne do tego aby mógł popłynąć prąd, przygotowano także stosowną umowę z Zakładem Energetycznym, ale… Okazało się, że w dokumentacji brakuje jednego podpisu, ale za to jakże ważnego!

 

Urządzenia dla niepełnosprawnych

Dopiero po złożeniu tego autografu, Zakład Energetyczny z Wyszkowa może zawrzeć umowę na dostawę energii elektrycznej Okazało się, że jest tylko jedna osoba, która może ten dokument podpisać, a ona akurat przebywała na urlopie. Na szczęście urlopy mają to do siebie, że się kiedyś kończą i trzeba wrócić do pracy. Tak też było i w tym przypadku. Teraz już nic nie stoi na przeszkodzie aby kontynuować rozruch obiektu. Już niebawem niecka basenu zostanie napełniona wodą. Zainstalowane są już w nim wszystkie niezbędne urządzenia i trwają tam ostatnie prace porządkowe.

Nie tylko zresztą w samym obiekcie. Otoczenie pływalni z każdym niemal dniem przybiera nowy wygląd. Gotowe są już parkingi, oświetlenie terenu, kanalizacja deszczowa oraz trawniki, posadzono drzewa i krzewy ozdobne, na ukończeniu jest droga dojazdowa (z chodnikami po obydwu stronach) od strony ulicy Broniewskiego.

 

Pływalnia i jej otoczenie

Do jej zakończenia brakuje jeszcze około 20 metrów i nie ma najmniejszych podstaw do obaw, że nie zostanie ona zakończona do końca tego miesiąca. Zdaniem Jerzego Pawluczuka powinno to nastąpić znacznie szybciej. Rozpoczęto także budowę łączącej się z nią ulicy Staszica. Na razie infrastruktura drogowo-parkingowa Centrum urywa się w odległości kilkudziesięciu metrów od pływalni w kierunku stawu. I tak na razie pozostanie. Najpierw musi powstać rondo przy ulicy Różańskiej, którego budowa rozpocznie się jeszcze w tym roku. W roku następnym, podczas budowy ulicy Parkowej łączącej rondo z ulicą Broniewskiego, zostanie wykonane połączenie z istniejącym już układem komunikacyjnym obok pływalni. Być może jeszcze w tym roku zostanie wybudowana droga pożarowa biegnąca wzdłuż basenu, hali sportowej i Szkoły Podstawowej Nr 1 do ul. Partyzantów.