Dane teleadresowe Urzędu Miasta

09.02.2012

14:04

Anna

URZĄD MIASTA
07-300 Ostrów Mazowiecka
ul. 3 Maja 66

Centrala 29 679 54 50
Tel. sekretariat 29 679 54 55 lub 56
Fax. 29 679 54 22

e-mail: poczta@ostrowmaz.pl

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Basen już czynny!

15.09.2009

Kryta pływalnia w Ostrowi stała się rzeczywistością. W czwartek 10 września skorzystali z niej pierwsi amatorzy kąpieli we własnym wreszcie basenie.
Na tę chwilę mieszkańcy Ostrowi czekali od dawna. Zapowiadane otwarcie krytej pływalni w lipcu, a potem w sierpniu, wciąż się odwlekało, tworząc podatny grunt do plotek o rzekomych wadach i poważnych usterkach uniemożliwiających jej oddanie. Rzeczywistość okazała się (na szczęście) bardziej prozaiczna. Procedury odbioru tak dużego i skomplikowanego technologicznie obiektu, musiały potrwać, ale w końcu w środę 9 września Urząd Miasta otrzymał od Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego upragniony dokument – pozwolenie na użytkowanie i nic nie stało już na przeszkodzie aby od następnego dnia udostępnić pływalnię. Pierwszy użytkownik pojawił się już o godz. 6.30. Spędził w wodzie godzinę i 12 minut, mając cały obiekt i trzech ratowników wyłącznie do swojej dyspozycji. Po nim nową pływalnię odwiedziło 36 gimnazjalistów z klas Ia i Ib z GP Nr 4, których po 1,5 godz. zmieniło tyle samo uczniów z klas IVa i IVb ze SP Nr 4. Zastaliśmy ich przed budynkiem gdy już zakończyli pobyt na pływalni. Ich opinie były jednoznaczne. – Było wspaniale! Najbardziej podobała mi się zjeżdżalnia, ale inne rzeczy też – dzieli się pierwszymi wrażeniami Edyta Komorowska z IVb.
Zgodnie z opracowanym wcześniej harmonogramem, pływalnia jest czynna codziennie od godziny 6.00 do 22.00, z tym, że od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 14.30 korzystają z niej uczniowie w grupach zorganizowanych. Jeśli jednak w niecce basenu jest mniej niż 42 osoby, mogą się kąpać również inni. Natomiast w niedziele i soboty pływalnia jest dostępna dla wszystkich przez cały dzień.
W ostatni weekend przed oddaniem do użytku pływalni, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizował Dni Otwarte, podczas których ostrowiacy mogli obejrzeć nowe obiekty. Zainteresowanie okazało się nadspodziewanie duże gdyż z zaproszenia skorzystało blisko tysiąc osób. Przychodzili całymi rodzinami i było widać, że to co zobaczyli, zrobiło na nich ogromne wrażenie. Przekonali się również, że katastroficzne plotki nijak się mają do rzeczywistości. Niecka basenu nie pękła, jak wcześniej twierdzili „dobrze poinformowani”, nie przecieka, płytki nie odpadają itp. Niektórzy schodzili wraz z dyrektorem Mościckim do podziemi obiektu, aby się o tym naocznie przekonać. Oprócz basenu są przecież także sauny, hala sportowa do gier zespołowych, sala fitness, ściana wspinaczkowa, a jak słyszę, planowana jest także kręgielnia i strzelnica, a w dalszej przyszłości również spa.
Oficjalne otwarcie nowych obiektów ma nastąpić za ponad miesiąc. Władze miasta chciałyby połączyć je z zorganizowaniem jakiejś widowiskowej imprezy w wodzie lub z zawodami pływackimi. Być może będą to zawody międzynarodowe, wszak Ostrów ma zaprzyjaźnione miasta zarówno na Wschodzie jak i na Zachodzie Europy.


Korzystający z pływalni powinni zabrać ze sobą: czepek, kostium (panowie obcisłe kąpielówki) oraz klapki i ręcznik. Można także wziąć szampon, aby po kąpieli umyć włosy (suszarki są na miejscu). Dzieci do lat 3 muszą mieć obowiązkowo pieluchomajtki. Na miejscu jest sklepik oferujący wszystkie te akcesoria. Kostiumy kąpielowe dla dziewczynek kosztują tutaj 45-50 zł, dla pań: 69-75 zł, kąpielówki chłopięce: od 20 zł, męskie: od 35 zł, czepki: 5 – 15 zł, okulary: 16-25 zł.
Bilety dla osób indywidualnych są tańsze niż w ościennych miastach i wynoszą:
W godz. 6.00 – 15.59 - bilet normalny: 6,50, ulgowy 5,00.
W godz. 16.00 – 22.00 – bilet normalny: 9,50, ulgowy: 6,00.
Bilety rodzinne (opłata za wejście maksymalnie 5 osób, w tym 1 lub 2 osoby dorosłe; od 1 do 4 osób: dzieci, młodzież szkolna, studenci do ukończenia 25 roku życia) są tańsze o 25 proc.
Z biletów ulgowych mogą skorzystać: dzieci, młodzież i studenci do 25 roku życia (legitymacja), emeryci, renciści oraz niepełnosprawni (legitymacja lub orzeczenie o niepełnosprawności). Oprócz biletów jednorazowych są także karnety w wys. 50, 100, 150 i 200 złotych oraz ważne przez 30 dni „złote karty” w cenie 150 zł, z tym, że te ostatnie są wystawiane na konkretną osobę i nie mogą być odstępowane innym.
Obok pływalni znajdują się sauny: sucha i parowa dostępne w godz. 18.00 – 22.00 w cenie 5 zł za wejście. W pozostałych godzinach można zarezerwować całe pomieszczenie w cenie 20 zł za pół godziny.

Dwudziestogodzinny kurs nauki pływania dla dorosłych kosztuje 200 zł, taki sam dla dzieci i młodzieży – 180 zł. Kurs indywidualny (10 godz. z instruktorem) – 150 zł.