e-mail: poczta@ostrowmaz.pl

Aktualności

Ostrowscy wędkarze promują miasto

06.07.200500:00

Na Narwi w okolicach Różana rozegrane zostały V Otwarte Zawody Spinningowe o Puchar Burmistrza Ostrowi Mazowieckiej.

W imprezie zorganizowanej 19 czerwca przez ostrowskie koło nr 41 Polskiego Związku Wędkarskiego, którego przewodniczącym jest Waldemar Borowy, wzięło udział 81 wędkarzy z Łomży, Ostrołęki, Szczytna, Łomianek, Zielonki, Łochowa, Małkini, Komorowa i Ostrowi. Puchar burmistrza Ostrowi zdobył Grzegorz Zając, miejsce drugie - Krzysztof Olkowski, trzecie - Łukasz Dybikowski. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe statuetki, dyplomy oraz nagrody w postaci sprzętu wędkarskiego ufundowane przez patrona zawodów, które wręczali burmistrz Mieczysław Szymalski, jego zastępca Jerzy Pawluczuk i skarbnik miasta Renata Trojanowska. Dyplom-podziękowanie z rąk burmistrza otrzymała też Hanna Kamieniecka z Ostrowi za udział w Międzynarodowych Zawodach Spinningowych "Berlin-Praga-Warszawa" rozegranych 4 czerwca, gdzie zajęła pierwsze miejsce wśród pań.

Wspólna fotografia władz miasta z uczestnikami zawodów

W tym samym czasie, gdy na Narwi walczono o puchar burmistrza Ostrowi, duży sukces odniósł Sebastian Gregorek - 13-letni wędkarz z ostrowskiego koła, który zwyciężył w Mistrzostwach Mazowieckiego Okręgu PZW w kategorii kadetów. Jako Mistrz Okręgu będzie on reprezentował Mazowsze w tegorocznych Mistrzostwach Polski.