Dane teleadresowe Urzędu Miasta

09.02.2012

14:04

Anna

URZĄD MIASTA
07-300 Ostrów Mazowiecka
ul. 3 Maja 66

Centrala 29 679 54 50
Tel. sekretariat 29 679 54 55 lub 56
Fax. 29 679 54 22

e-mail: poczta@ostrowmaz.pl

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Aktualności

Ostrów Mazowiecka wśród laureatów

10.07.201409:00

Katarzyna

Zamy zwycięzców plebiscytu "Urząd Przyjazny Mediom i Społeczeństwu"

Znamy już 50 zwycięzców II Edycji Plebiscytu „Urząd Przyjazny Mediom i Społeczeństwu”. Plebiscyt miał charakter ogólnopolski a uprawnionych do startu było ponad 15 000 instytucji publicznych z 2479 gmin. W pierwszym etapie urzędy otrzymywały nominację. Mogli jej udzielić dziennikarze lokalni oraz mieszkańcy. W drugim etapie odbywało się glosowanie. Wygrały te urzędy, które otrzymały najwięcej głosów.
 
Trwająca od 5 marca rywalizacja samorządów zakończyła się sukcesem 50 instytucji. II Edycja plebiscytu objęła zasięgiem niemal wszystkie instytucje samorządowe w Polsce. Warszawska Grupa Doradców Public Relations – organizator wydarzenia – wykluczyła z udziału tylko urzędy w 16 miastach wojewódzkich. Ponad połowa z nich to urzędy miast. Wśród laureatów znalazło się 9 miast rządzonych przez prezydentów m.in. Kołobrzeg, Wejherowo i Stalowa Wola i Chełm. Szesnastką urzędów kierują burmistrzowie np. Chorzele, Krosno Odrzańskie, czy Olecko. Drugą pod względem wielkości grupę zwycięzców są starostowie. Mogliby założyć pełną drużynę piłkarską z 1 rezerwowym graczem, ponieważ jest ich 12. Najwięcej głosów otrzymał powiat otwocki, który zachęcał mieszkańców do głosowania m.in. na Facebook. Nie dziwi więc, że kierująca tym urzędem Pani Bogumiła Więckowska znalazła się w czołówce polskich samorządowców. W poprzedniej edycji – realizowanej pilotażowo na Mazowszu, zdobyła tytuł „Starosty Roku 2012” (na zdjęciu).
 
W przeciwieństwie do innych, tego typu wydarzeń samorządowych, szansę na wygraną w Plebiscycie „Urząd Przyjazny Mediom i Społeczeństwu” miały również niewielkie urzędy gmin. Plebiscyt Warszawskiej Grupy Doradców PR miał bowiem 3 podstawowe cele: nagrodzenie najlepszych samorządów, podkreślenie znaczenia mediów lokalnych i regionalnych w kreowaniu wizerunku miejsca oraz udowodnienie, że nawet niewielkie gminy mogą prowadzić skuteczną komunikację społeczną. Dlatego laury uzyskały m.in. Urząd Gminy Mielno z województwa zachodniopomorskiego i UG Przytyk z Mazowsza. W sumie nagrodzonych zostało sześcioro wójtów.
 
Mieszkańcy i dziennikarze lokalni docenili również pracę tzw. jednostek organizacyjnych samorządom. Nagrodzono bowiem również powiatowe centra pomocy rodzinie w Koszalinie i Busku Zdroju, MOPR w Sopocie i w Tarnobrzegu. Głosowanie trwało przez cały czerwiec. W tym czasie na Dom Pomocy Społecznej w Gryficach oddano ponad 241 głosów.
 
O polskim samorządzie mówi się, że jest zdominowany przez mężczyzn. Jednak wśród nagrodzonych jest 13 kobiet m.in. Pani – Grażyna Dziedzic - Prezydent Rudy Śląskiej i Dorota Gromowska – Starosta Tucholski. 
 
Zwycięzcy otrzymają indywidualizowaną, szklaną statuetkę o wadze ponad 1 kilograma i prestiżowy certyfikat „Urząd Przyjazny Mediom i Społeczeństwu”. Wręczenie tak cennych nagród jest możliwe dzięki największej w Europie firmie, która produkuje trofea okolicznościowe i sportowe – Tryumf ze Stalowej Woli. Patronem medialnym był Regioportal.pl.

Lena Liwtiniuk
Rzecznik Prasowy Plebiscytu
Tel. 796 479 025
 
Pełna lista zwycięzców:
Prezydent Miasta Wejherowo Krzysztof Hildebrandt
Prezydent Miasta Kołobrzeg Janusz Gromek
Prezydent Miasta Krosno Piotr Przytocki
Wiceprezydent Radomia Krzysztof Ferensztajn
Prezydent Stalowej Woli Andrzej Szlęzak 
Prezydent Słupska Maciej Kobyliński
Prezydent Chełma Agata Fisz
Prezydent Rudy Śląskiej Grażyna Dziedzic
Prezydent Miasta Ciechanów Waldemar Wardziński
Burmistrz Miasta Nidzica Dariusz Szypulski
Burmistrz Miasta Trzebnica Marek Długozima
Burmistrz Miasta Grajewo Adam Kiełczewski
Burmistrz Miasta Pszczyna Dariusz Skrobol
Burmistrz Miasta Środa Śląska Bogusław Krasucki
Burmistrz Miasta Olecko Wacław Olszewski
Burmistrz Gminy Kartuzy Mirosława Lehman
Burmistrz Miasta Krosno Odrzańskie Marek Cebula
Burmistrz Miasta Grabów nad Prosną Zenon Cegła
Burmistrz Miasta Chełmno Mariusz Kędzierski
Burmistrz Miasta Milanówek Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Krapkowice Andrzej Kasiura
Burmistrz Miasta Bieruń Bernard Pustelnik
Burmistrz Miasta Chorzele Beata Szczepankowska
Burmistrz Nowy Dwór Mazowiecki Jacek Kowalski
Burmistrz Augustowa Kazimierz Kożuchowski
Burmistrz Miasta Ostrów Mazowiecka Władysław Krzyżanowski
Wójt Pniewy Wiesław Nasiłowski
Wójt Gminy Mielno Olga Roszak-Pezała
Wójt Gminy Kosakowo Jerzy Włudzik
Wójt Gminy Celestynów Stefan Traczyk
Wójt Wola Uhruska Jan Łukasik
Wójt Przytyk Dariusz Wólczyński
Starosta Powiatu w Pabianicach Krzysztof Habura
Starosta Powiatu w Lubaniu Walery Czarnecki
Starosta Powiatu w Otwocku Bogumiła Więckowska
Starosta Powiatu w Ełku Krzysztof Piłat
Starosta Powiatu w Płońsku Jan Mączewski
Starosta Powiatu w Myśliborzu Arkadiusz Mazepa
Starosta Powiatu w Kutnie Mirosława Gal-Grabowska
Starosta Powiatu w Tucholi Dorota Gromowska
Starosta Powiatu w Łasku Cezary Gabryjączyk
Starosta Powiatu w Dębicy Władysław Bielawa
Starosta Powiatu w Gorzowie Józef Kruczkowski
Starosta Powiatu w Tomaszowie Mazowieckim Piotr Kagankiewicz
Dyrektor PCPR w Koszalinie Mirosława Zielony
Dyrektor PSSE w Gnieźnie Danuta Winiarska
Dyrektor PCPR w Busko Zdroju Andrzej Smulczyński
Dyrektor DPS w Gryficach Marzena Pelc
Dyrektor MOPS w Sopocie Anna Jarosz
Dyrektor MOPR w Tarnobrzegu Elżbieta Miernik-Krukurka
 
Informacja dodatkowa:
 
I Edycja Plebiscytu „Urząd Przyjazny Mediom i Społeczeństwu” została zorganizowana przez Warszawska Grupę Doradców Public Relations w 2012. Pomimo że był to tylko pilotaż przed tegorocznym wydarzeniem, to wzięło w nim udział ponad 800 urzędów. WGD PR ograniczyła zasięg konkursu do Mazowsza. Głosowanie odbyło się w kilku kategoriach. Wybierano Prezydenta Roku (został nim były poseł – p. Andrzej Nowakowski z Płocka), Najlepszy Burmistrz Roku na Mazowszu (laureatem był „śpiewający burmistrz” – p. Grzegorz Benedykciński z Grodziska Mazowieckiego), Starosta Roku (niestety jedyna kobieta w gronie laureatów – p. Bogumiła Więckowska z Otwocka), Wójt Roku na Mazowszu (przedsiębiorczy i nowoczesny w kierowaniu urzędem – p. Paweł Kownacki z Wieliszewa). W 2012 roku głosy mogli oddać wyłącznie dziennikarze lokalni i obywatelscy. Kulminacją I Edycji Plebiscytu była gala, która odbyła się 31 maja 2012 roku w CK „Kopernika” w Warszawie pod patronatem Związku Miast Polskich i Polskiego Stowarzyszenia Public Relations. Plebiscyt „Urząd Przyjazny Mediom i Społeczeństwu” był pierwszą tego typu inicjatywą o zasięgu regionalnym na Mazowszu. Po raz pierwszy jury stanowili dziennikarze lokalni a udział w nim od początku był nieodpłatny. Między innymi dlatego w uroczystości uczestniczyło 3 prezydentów miast, 15 burmistrzów, 10 starostów i 32 wójtów i sekretarzy gmin.Nagrody wręczaliprzedstawicieleTVP, Regioportal.pl, Redakcji Samorządowej Polskiej Agencji Prasowej, RMF MAXX i największego portalu dziennikarstwa obywatelskiego -Wiadomości24.pl.