Dane teleadresowe Urzędu Miasta

09.02.2012

14:04

Anna

URZĄD MIASTA
07-300 Ostrów Mazowiecka
ul. 3 Maja 66

Centrala 29 679 54 50
Tel. sekretariat 29 679 54 55 lub 56
Fax. 29 679 54 22

e-mail: poczta@ostrowmaz.pl

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Aktualności

PaT w Ostrowi: konferencja prasowa

12.06.201410:18

Małgorzata

W Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się konferencja dotycząca Przystanku PaT w Ostrowi Mazowieckiej

 
11 czerwca w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się konferencja prasowa poświęcona III Mazowieckiemu Regionalnemu Przystankowi Pat, który w dniach 13-14 czerwca odbędzie się w Ostrowi Mazowieckiej.
W konferencji wziął udział Jacek Kozłowski – wojewoda mazowiecki, insp. Grzegorz Jach - pełnomocnik Komendanta Głównego Policji ds. promocji bezpieczeństwa publicznego oraz Władysław Krzyżanowski – burmistrz Ostrowi Mazowieckiej.
 
Program „Profilaktyka a Ty” realizowany od ośmiu lat przez Komendę Główną Policji ma za zadanie promować zdrowy styl życia bez uzależnień. – To jest taka ogólnopolska społeczność, która bazuje na profilaktyce rówieśniczej i zachęca do zdrowego stylu życia. Zakładamy bowiem, że młodzi ludzie są najbardziej przekonującym partnerem działań prewencyjnych, a nie tylko ich adresatem – powiedział insp. Grzegorz Jach, pełnomocnik komendanta głównego policji ds. promocji bezpieczeństwa publicznego.
 
Problem uzależnień niestety dotyka wielu nieletnich co pokazują statystyki. W 2013 roku odnotowano ponad 300 przestępstw popełnionych przez nieletnich pod wpływem alkoholu lub po zażyciu narkotyków. Zatrzymano ok. 12,5 tys. osób poniżej 18 roku życia pod wpływem alkoholu. 593 nieletnich w województwie mazowieckim leczyło się z powodu zaburzeń psychicznych spowodowanych zażywaniem środków psychoaktywnych takich jak: mieszanki środków narkotycznych (dopalacze), opiaty, tytoń, leki uspokajające i kanabinole.
 
PaT to alternatywa wobec niepożądanych zachowań młodzieży prowadzących niekiedy to tragicznych skutków. Dzięki programowi młodzież wzbogaca się o relacje z rówieśnikami z różnych rejonów Polski, uczy się odpowiedzialności, rozwija swoją kreatywność, zaangażowanie i prowadzi zdrowy styl życia bez uzależnień.
 
13-14 czerwca Mazowiecki Przystanek PaT zawita do Ostrowi Mazowieckiej. 13 czerwca o godzinie 17:00 nastąpi oficjalne otwarcie po czym młodzież z Mazowsza weźmie udział w m.in. w warsztatach i zajęciach wokalnych, poetyckich, sportowych, teatralnych, radiowych, fotograficznych, czy też kulinarnych. 14 czerwca w sobotę, o godzinie 16:00 w całej Polsce odbędzie się ogólnopolski „Zryw Wolnych Serc”. Uczestniczące w nim osoby przez 60 sekund wykonywać będą gest symbolizujący bicie serca wolnego od uzależnień i przemocy. W 2013 roku gest ten wykonało w całej Polsce ponad 43 tys. osób z 464 miejscowości.
Źródło zdjęcia: mazowieckie.pl