Dane teleadresowe Urzędu Miasta

09.02.2012

14:04

Anna

URZĄD MIASTA
07-300 Ostrów Mazowiecka
ul. 3 Maja 66

Centrala 29 679 54 50
Tel. sekretariat 29 679 54 55 lub 56
Fax. 29 679 54 22

e-mail: poczta@ostrowmaz.pl

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Aktualności

Koncert chóru Claret Gospel

09.06.201410:53

Anna

W piątek 6 czerwca w kościele pw. Wniebowzięcia NMP odbył się koncert chóru Claret Gospel z Wybrzeża Kości Słoniowej.

W piątek 6 czerwca w kościele pw. Wniebowzięcia NMP odbył się koncert chóru Claret Gospel z Wybrzeża Kości Słoniowej.
Koncert zgromadził dużą publiczność , przyszły całe rodziny z dziećmi. Goście z Afryki zachwycali spontanicznością i głębokimi naturalnymi głosami.
Claret Gospel podarowali Proboszczowi parafii dr. Janowi Okule pamiątkowy gobelin oraz podziękowali za organizację koncertu, który bardzo podobał się publiczności.

Nazwa chóru CLARET GOSPEL pochodzi od hiszpańskiego arcybiskupa, misjonarza św. Antonio Marii Clareta. Zespół powstał w 2002 roku i był pierwszą grupą wykonującą muzykę gospel w ich kraju. Dziś stanowią doskonałą syntezę tradycji afrykańskich (stroje, makijaże, instrumenty). Członkowie chóru pochodzą często z biednych rodzin, znajdują się w różnych sytuacjach życiowych, są bardzo różni, przekrój wiekowy w Gospel to od 16 do ponad 40 lat. Jednak nie przeszkadza im to w radosnym i pozytywnym wykonywaniu tego co kochają.

Grupa śpiewa przede wszystkim muzykę typu „gospel”, czyli inspirowaną „czarnymi rytmami", przepełniona radością i pozytywnym nastawieniem do świata, co jest niewątpliwie zaskakujące i godne podziwu patrząc na problemy dnia codziennego z jakimi muszą zmagać się Afrykanie.
Ich pieśni niosą ze sobą przesłanie żarliwej wiary w Boga, głęboko zakorzenione są w tęsknotach ludzi marzących o wolności.
Ponadto muzykę gospel łączą z elementami innych gatunków muzycznych np. z klasyką. Śpiewają w języku francuskim, angielskim, polskim, łacińskim oraz w językach lokalnych. Podczas występów wykorzystują afrykańskie instrumenty: kalebasty, grzechotki, bębny czyli „tam-tamy” i wiele innych. Chór śpiewa o radości, miłości i pokoju, czyli o wartościach, za którymi tęskni każdy człowiek, a także o niesprawiedliwości, o wojnie i o tym , że miłość i wiara dają silę aby to przezwyciężać.

Chór już po raz ósmy odwiedza Polskę, jednak dopiero po raz pierwszy zawitał do Ostrowi Mazowieckiej. Oprócz naszego miasta Claret Gospel odwiedzi aż 45 polskich miast, m. in. Warszawę, Libiąż, Rzeszów, Wieliczkę, Wrocław, Grodzisk Wielkopolski, Kamień Pomorski, Słupsk, Łańcut.
 

 

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura