Dane teleadresowe Urzędu Miasta

09.02.2012

14:04

Anna

URZĄD MIASTA
07-300 Ostrów Mazowiecka
ul. 3 Maja 66

Centrala 29 679 54 50
Tel. sekretariat 29 679 54 55 lub 56
Fax. 29 679 54 22

e-mail: poczta@ostrowmaz.pl

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Aktualności

Sukces zawodników Ostrowskiego Klubu Kyokushinkai

22.05.201409:24

Małgorzata

Podczas Mistrzostw Europy w Varnie,17-18 maja nasi zawodnicy niemalże powtórzyli sukces z ubiegłego roku

 
Wielki sukces zawodników Ostrowskiego Klubu Karate Kyokushinkai. 2 brązowe medale dla juniorów, czwarte miejsce dla seniorki
 
Podczas Mistrzostw Europy w Varnie,17-18 maja,  nasi zawodnicy niemalże powtórzyli sukces z ubiegłego roku. Michalina Chrobot w doskonałej formie weszła do półfinału i w walce o finał bardzo niewiele brakowało aby ta walka została wygrana. O tym , że do finału wejdzie Ukrainka zadecydowała kontrowersyjna decyzja rumuńskiego sędziego maty. Niestety nie pomogły protesty u sędziego głównego. Michalina pozostała na trzecim miejscu.   Mikołaj Radgowski zasłużenie zakończył udział w Mistrzostwach Europy na trzecim miejscu. Następnego dnia odbyły się Mistrzostwa Wagowe Europy w których startowała Maria Jasko. Okazało się, że ze startu zrezygnowała zawodniczka z Czech i na placu boju pozostały tylko Rosjanki i jedyna Polka Maria Jasko. Presja była ogromna gdyż w tym gronie znajdowały się mistrzyni i wice-mistrzyni świata. Obie miały walczyć z naszą zawodniczką. O ile mistrzyni świata Grebeshnikowa była poza wszelką konkurencją   o tyle walka z wice mistrzynią świata przybrała dramatyczny obrót. Niestety i tym razem sędzia maty z Austrii postąpił wbrew przepisom i za nieprzepisowe przepychanie przeciwniczki dał naszej zawodniczce ujemny punkt. Nie uwzględnił głosów sędziów bocznych , którzy w komplecie sygnalizowali takie przepychanie przede wszystkim ze strony rosyjskiej zawodniczki. Mimo lepszej walki nasza zawodniczka przegrała z powodu błędnej decyzji sędziów i ostatecznie zajęła 4 miejsce. W tym przypadku również nie pomogły protesty u sędziego głównego.
 
Mimo wszystko zawody stały na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym oraz niemalże światowym poziomie sportowym. W turnieju uczestniczyła elita światowych zawodników. Na uwagę zasługuje rewelacyjna postawa polskich zawodników i kibiców, którzy zorganizowali doping dla walczących kolegów. Nawet gospodarze nie mogli przebić polskiego skandowania. Ostrowski klub Karate Kyokushinkai składa serdeczne podziękowania Bankowi Spółdzielczemu w Ostrowi Mazowieckiej oraz firmie Rockwool Polska Sp. z o.o. za pomoc finansową, która umożliwiła start zawodników oraz przygotowania do wyjazdu na Mistrzostwa Europy w Varnie. (OKKK)
 
 

 

 

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura