Dane teleadresowe Urzędu Miasta

09.02.2012

14:04

Anna

URZĄD MIASTA
07-300 Ostrów Mazowiecka
ul. 3 Maja 66

Centrala 29 679 54 50
Tel. sekretariat 29 679 54 55 lub 56
Fax. 29 679 54 22

e-mail: poczta@ostrowmaz.pl

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Aktualności

Burmistrz Władysław Krzyżanowski gościem w Pałacu Prezydenckim

22.05.201409:24

Katarzyna

Gala Finałowa konkursu „Dobry klimat dla rodziny” organizowanego  z okazji Międzynarodowego Dnia Rodzin

Wśród gości zaproszonych na Galę Finałową konkursu dla samorządów „Dobry klimat dla rodziny” organizowanego przez Parę Prezydencką z okazji Międzynarodowego Dnia Rodzin ONZ znalazł się Burmistrz Władysław Krzyżanowski.
 
Inicjatywa Pary Prezydenckiej, którą podjęliśmy zgłaszając działania realizujące cele polityki rodzinnej, skierowana do samorządów, jest jednym z elementów strategicznego Programu Polityki Rodzinnej Prezydenta RP. Celem konkursu jest wyróżnienie i upowszechnienie w całej Polsce najlepszych lokalnych rozwiązań sprzyjających rodzicielstwu, dlatego postanowiliśmy zaprezentować i wypromować dobre praktyki dotyczące wspierania rodzin przez miasto Ostrów Mazowiecka przy pomocy miejskich jednostek organizacyjnych.
 
Miasto Ostrów Mazowiecka wzięło udział w konkursie w jednej z trzech kategorii tj. „Czas wolny dzieci i młodzieży - czas rozwoju”, przedstawiając inicjatywę realizowaną przez Miejski Dom Kultury w Ostrowi Mazowieckiej - WAKACJE W MIEŚCIE, inicjatywę podejmowaną przez Władze Miasta już po raz drugi, cieszącą się dużym zainteresowaniem wśród ostrowskiej młodzieży. Więcej na temat tego projektu pod adresem http://www.ostrowmaz.pl/619-wakacjewmiecie.html.
 
Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Bronisław Komorowski podziękował samorządom wszystkich szczebli, które działają, wspólnie pracują nad systemem adresowanym do dużych rodzin, podkreślał również, że ważna jest solidarność międzypokoleniowa.
 
Anna Komorowska gratulowała i dziękowała laureatom, nominowanym oraz wszystkim samorządom, które wzięły udział w konkursie. – Zaczynamy tworzyć taką rodzinę samorządów, które dbają właśnie o rodzinę – mówiła Małżonka Prezydenta RP i zachęcała do wzięcia udziału w przyszłorocznej edycji konkursu.
 
 
 

 

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura