Dane teleadresowe Urzędu Miasta

09.02.2012

14:04

Anna

URZĄD MIASTA
07-300 Ostrów Mazowiecka
ul. 3 Maja 66

Centrala 29 679 54 50
Tel. sekretariat 29 679 54 55 lub 56
Fax. 29 679 54 22

e-mail: poczta@ostrowmaz.pl

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Aktualności

III Mistrzostwa SP 1 w pływaniu

09.05.201410:00

Anna

28 kwietnia br. już po raz trzeci odbyły się Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 1 w Pływaniu

Za uczniami Jedynki kolejna okazja do sportowej rywalizacji - 28 kwietnia br. już po raz trzeci odbyły się Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 1 w Pływaniu. O wyjątkowej popularności tej dziedziny świadczyła zarówno liczba zgłoszeń do poszczególnych kategorii – niektórzy uczestnicy z sukcesami wystartowali we wszystkich możliwych stylach – oraz fakt, że już na kilka tygodni przed zawodami uczniowie z niecierpliwością dopytywali organizatorów, kiedy będą mieli szansę zaprezentować swoje umiejętności.

W rywalizacji na dystansie 25 m udział wzięli przedstawiciele wszystkich grup wiekowych. Zarówno chłopcy, jak i dziewczęta z klas IV-VI mieli do wyboru style: klasyczny, dowolny oraz grzbietowy. Najmłodsi płynęli wyłącznie stylem dowolnym.

Z wymienionych roczników jedynie klasy VI mają możliwość rozwijania swoich zdolności w szkole, podczas dodatkowych zajęć z pływania, tym bardziej więc wrażenie na publiczności zrobił potencjał zaprezentowany przez młodszych zawodników, którzy wodną pasję pielęgnować muszą poza miejscem nauki. Dla niektórych mistrzostwa szkoły były okazją do pierwszego poważnego startu, z kolei wielu doświadczonych uczestników mogło cieszyć się z pobicia swoich „życiówek”. Radość z dobrych startów z pewnością była też udziałem licznych kolegów i koleżanek, którzy przez całe spotkanie z trybun dzielnie wspierali reprezentantów swoich klas, gorąco im kibicując.

Na zakończenie nie tylko najlepsi mogli poczuć się wyróżnieni - złożywszy gratulacje zwycięzcom, Dyrektor Dorota Ziemczyk wszystkim biorącym udział w rywalizacji wręczyła, ufundowane przez SP, pamiątkowe medale za uczestnictwo.

Organizujący Mistrzostwa SP1 w Pływaniu nauczyciele wychowania fizycznego: Maciej Ojdana, Wojciech Samsel, Marzena Świedzińska cieszyli się z wyników uczniów podwójnie, zawody pozwoliły bowiem również wyłonić szkolną reprezentację na Ostrowską Olimpiadę Młodzieży, której pływacka odsłona będzie miała miejsce już 10.05. Całej grupie odważnych, którzy przystąpili do kwietniowej rywalizacji, chcieli natomiast w ramach podsumowania przekazać jedno: „Dla nas i tak wszyscy jesteście Mistrzami!”. (SP nr 1)
 

WYNIKI ZAWODÓW

 

 

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura