Aktualności

Grad medali podczas Pucharu Polski Karate Kyokushin

26.11.201308:49

Małgorzata

Ostrowscy karatecy zdobyli aż sześć medali podczas Pucharu Polski, który odbył się 23 listopada, w Ząbkowicach Śląskich. Jedynym niedosytem jest fakt, że są to brązowe medale.
Nie udało się utrzymać maksymalnej formy u naszych medalistów z Mistrzostw Europy, był to jak się okazało zbyt duży okres, a najwyższą dyspozycję szykowaliśmy przecież na start do najważniejszej imprezy. Pechowo również złożyło się z pozostałymi zawodnikami, gdyż część z nich była przeziębiona i w walkach o wejście do finału po prostu zabrakło im już sił. Mimo to świetnie walczyli w eliminacjach. Każdy z naszych zawodników stoczył tego dnia minimum dwie walki lub trzy walki, w kategoriach znajdowało się po 16-20 zawodników. Pozostali zawodnicy, którzy nie stanęli na podium również wygrali swoje walki eliminacyjne, jednak polegli w walkach o wejście do półfinału.
Poziom turnieju był bardzo wysoki, startowali aktualni mistrzowie Polski i Europy. Do Ząbkowic przyjechało 272 zawodników z 60 klubów z całej Polski. Drużynowo OKKK uplasował się na 9 miejscu w turnieju seniorów oraz 11 miejscu w turnieju juniorów i młodzików. Zawody w Ząbkowicach były imprezą połączoną – rozegrano Puchar Polski Seniorów oraz Puchar Polski Juniorów i Młodzików.
W skład ostrowskiej drużyny weszli: Maria Jasko – seniorka – III m, Maciej Laskowski – senior- V m, Marek Nowak – senior, III m , Karol Kuczyński – junior, III m, Michał Bołtryk – junior, III m, Mikołaj Radgowski- młodzik, III m, Michalina Chrobot – młodzik, III m, Maja Kowalewska – młodzik V m, Piotr Laskowski – oldboy.
Opiekunem zawodników oraz sędzią podczas zawodów był sensei Radosław Grabowski.(OKKK)